Manchester United me fitore të madhe ndaj Evertonit

19:25 | 26 Nëntor 2023
D.H

Manchester United ka arritur të shënojë fitore të madhe në udhëtim tek Evertoni me rezultat 3-0.

Ndeshja nisi në mënyrën më të mirë të mundshme për ‘djajt e kuq’, që realizuan përmes supergolit të Garanchos në minutën e tretë, shkruan Arbresh.info.

Ky ishte edhe epilogu i pjesës së parë.

Teksa në pjesën e dytë shënuan edhe dy herë.

Marcus Rashford në minutën e 56-të, nga pika e bardhë e penalltisë dyfishoi rezultatin e Unitedit.

Teksa Martial e vendosi epilogun final të ndeshjes në minutën e 75-të.

Kjo fitore e djajve i ngjit në pozitën e gjashtë në tabelë me 24 pikë pikë.

Skuadra e Erik Ten Hag tani më është ofruar dy pikë zonës së Europa League teksa ndodhet katër pikë larg vendit të katërt që të dërgon në Champions League, vend të cilin e mban Aston Villa me 28 pikë.

Manchester United ndeshjen e ardhshme në Premier League e luan si mysafirë i Newcastle United, teksa në mesjavë luan luan ndaj Galatasarayt në Champions League./Arbresh.info/